ALDATILDIĞINIZI NASIL ANLARSINIZ?

Aldatıldığınızı Nasıl Anlarsınız?

 

Sevgiliniz ve eşinizin aldattığını

Nasıl anlarız? Şüphe çekici

hareketler neler?

 

Erkekler mi daha çok aldatır yoksa kadınlar mı? Bu çok tartışılan sorulardan birisi. Aslında araştırmalara baktığımızda % 50 -50 gibi bir dağılımdan söz edebiliriz. Peki neden erkeklerin daha sık aldattığını düşünürüz? Çünkü erkekler aldattıklarını saklayamazlar. Kadınlar bu konuda biraz daha yetenekli ve başarılıdırlar.

İlişkilerde ve evliliklerde zaman zaman acaba aldatılıyor muyum diye şüpheye düşebiliriz? Etrafımızdaki arkadaşlarımızdan pek çok aldatılma hikayesi duymuşuzdur. Bu şüpheyi her zaman doğrulama imkanımız olmasa da bunun bazı ipuçlarını yakalayabiliriz.

Peki aldatıldığınızı nasıl anlarsınız? Şüphe çekici hareketler nelerdir?

 

  • Eşinizin, partnerinizin size karşı tavırları değiştiyse dikkat! Peki bu değişimden kastımız ne? Bu iyi bir değişim de olabilir kötü bir değişim de… Normalde size çiçek almayan eşiniz, sevgiliniz her gün kucağında koca koca çiçeklerle geliyorsa, abartılı sürprizler ve jestler yapıyorsa bir durun derim.
  • Bir anda imajına taktıysa, giyimine özen göstermeye başladıysa, dolabını yenilediyse ve içinde kıpır kıpır bir şeyler seziyorsanız kendisini beğendirmek istediği başka biri olabilir.
  • Normalden daha öfkeliyse, sudan sebeplerden araya mesafe sokmaya çalışıyorsa yine alarm zilleri çalıyor. Kenarda tuttuğu birisiyle daha rahat görüşebilmek için bahaneler yaratıyor olabilir.
  • Eskiye göre sizinle daha az vakit geçirmeye ve dışarıda arkadaşlarıyla program yapmaya başladıysa yine dikkat diyorum. Hatta yeni insanlardan bahsediyorsa, bir yandan da sizden uzaklaştıysa ilgisi başka yere kayıyor demektir.
  • Telefonunu masada ters çeviriyorsa, ekranı görmenizi engelliyorsa, sürekli sessizde tutuyorsa, sosyal medya mesajlarını gizliyorsa yine önemli bir işaret elde ettiniz diyebilirim. Elbette hepimizin özel hayatı var. Ama başka kişilerle yazışmak aldatmaktır.

Bazen yukarıda saydığım maddeleri dönem dönem hepimiz yaşayabiliriz. Bunların sadece bir tanesi aldatmanın gerçekleştiğine dair kesin bir hüküm değildir elbette. Bazen yoruluruz, bazen küseriz, bazen uzaklaşırız ve kendi hayatımıza dalıp bunları uygulayabiliriz. Bunların hepsi bir anda, uzun süredir gerçekleşiyorsa aldatmanın söz konusu olduğundan bahsedebiliriz.

 

Esra Ezmeci//Düştüğünde Kalkarsan Hayat Güzeldir

Connect with us